Architektura Heksagonalna – Live z pisania przykładu w Java & Spring #7

Architektura Heksagonalna – Live z pisania przykładu w Java & Spring #7

Bohaterem dzisiejszego odcinka jest niewątpliwie CommandBus, to właśnie niemu poświeciliśmy drugą połowę live. Dlaczego w ogóle poruszyliśmy ten temat? Otóż po konfiguracji infrastruktury okazało się, że mamy cykliczne zależności między beanami, z którymi w jakiś sposób musieliśmy sobie poradzić i w tym celu wybraliśmy właśnie CommandBus.

Zamin jednak doszliśmy do CommandBus, musieliśmy uporządkować kilka zaległych kwestii z poprzedniego streama. Zaczeliśmy zatem od wymiany przemysleń po poprzednim live. Następnie przygotowaliśmy plan działania według, którego przeprowadziliśmy refktor kodu. Gdy kod był juz uporządkowany zaimplementowaliśy test integrcyjny, którego nie dokończyliśmy na poprzednim live.

Mając test oraz uporządkowany kod mogliśmy przejść do kolejnej fazy ewolucji aplikacji, czyli luźne spięcie aplikacji przy pomocy CommandBus. Podczas live jak na dłoni widać kolejne fazy implementacji CommandBus, oraz z jakiego powodu wydaje się on tak skomplikowany. Zachęcam do obejrzenia stream w celu poznania szczegółów.

Obejrzyj siódmą część w YouTube

Jeśli temat architektury heksagonalnej w Java z użyciem Springa zainteresował Cię na tyle, że chciałbyś dostać powiadomienie o kolejnym Live z tej serii, to zachęcam do zasubskrybowania mojego kanału.

Co zobaczycie w kolejnych częściach… Wiele. Brniemy przez kolejne tematy, a im dalej w las tym więcej drzew. Poniżej nasze propozycje, które chcemy poruszyć na przyszłych streamach:

  • CQRS
  • CommandBus/EventBus
  • @Transactional – czyli jak zarządzać transakcjami Spring JPA w architekturze heksagonalnej.
  • Rola i miejsce Spring Framework w architekturze heksagonalnej
  • W jaki sposób zintegrować kod domeny ze Spring
  • Gdzie tworzyć komponenty (serwisy spiningowe)
  • W jakim pakiecie/klasie umieszczać konfigurację beanów
  • Jak powinien wyglądać podział na pakiety Java w architekturze heksagonalnej
  • Testy integracyjne domeny
  • Nomenklatura i jak należy rozumieć znaczenie składowych heksagonu

Zobacz również poprzednie części

Na zakończenie mam jeszcze jedną prośbę.

Jeśli pomogłem Ci rozwiązać problem, to udostępnij proszę ten post. Dzięki temu będę miał okazję trafić do szerszej grupy odbiorców. Dziękuję

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Komentarz
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
7 months ago

[…] Architektura Heksagonalna – Live z pisania przykładu w Java & Spring #7 Architektura Heksagonalna – Live z pisania przykładu w Java & Spring #6 Architektura Heksagonalna – Live z pisania przykładu w Java & Spring #5 Architektura Heksagonalna – Live z pisania przykładu w Java & Spring #4 Architektura Heksagonalna – Live z pisania przykładu w Java & Spring #3 Architektura Heksagonalna – Live z pisania przykładu w Java & Spring #2 […]